Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ana Sayfa Hakkýmýzda Ürünlerimiz Fiyatlarýmýz Ýletiþim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

     TUĞLA SEÇİMİNİN ÖNEMİ

      Binanızda kullanmanız gereken tuğla cinsi belirlenirken yapılması gereken ilk tespit, binanın taşıyıcı sistemidir. Binanız taşıyıcı kolonlar üzerinde yükseliyorsa yatay veya düşey delikli hafif tuğlaları kullanabilirsiniz. Binanızı bina duvarlarına taşıtmayı düşünüyorsanız o taktirde taşıyıcı tuğlaları seçmeniz gerekir.
      Binalarımız, içersinde yaşadığımız ve çalıştığımız ortamlardır. Beklenmedik şiddetli bir deprem, içersinde yaşadığımız binamızı bizler için hayati tehdide dönüştürebilir. Bu durumdan kurtulabilmek için tuğlamızı seçerken binamızın yüksekliğini dikkate almamız gerekir. Binalar yükseldikçe birim alana düşen ağırlıklarının azaltılması gerekir.
      Binanız bir veya iki katlı ise, depremden korunmanın en güvenli ve ekonomik yolu taşıyıcı tuğlaları kullanmak olur. Binamız üç ila altı katlı ise düşey delikli hafif tuğlaları kullanabilirsiniz. Yedi ve yukarısı katlı binalarda birim alana düşen ağırlığı azaltmak için düşük yoğunluklu yatay delikli hafif tuğlaları kullanmanızı tavsiye ederiz. 
      Bina tipi ve yüksekliğini dikkate aldıktan sonra, binanın inşa edileceği yörenin iklim şartlarını dikkate almanız gerekir. Binanız için yapılmış olan Isı Yalıtım Projeniz var ise bu konu zaten dikkate alınmış durumdadır.                   Bu site en iyi 1024 X 768 çözünürlükte izlenebilmektedir.  -- Copyrght © 2009 Her Hakkı Parıldar TuğlaToprak Sanayi ve Ticarete Aittir.--